Oktatás a XX. század első évtizedeiben
Alsójózsán Sándor Imre idejövetelekor stabilizálódott az oktatás.
Sándor Imre 1910 júniusában a Debreceni Református TanÃtóképzÅ‘ben kapott oklevelet. Gimnáziumi tanulmányait a Református FÅ‘gimnáziumban végezte. 1910. november 1-én az Alsójózsai református Egyház egyhangúlag megválasztotta kántortanÃtónak s 50 évig itt is tanÃtott. Fizetése 63 korona 38 fillér volt az egyháztól, 23 korona 33 fillér az államtól.
Az iskola ebben az idÅ‘ben két tanerÅ‘s volt. A gyerekek száma már 200 fölé emelkedett. Száznál több tanuló jutott Sándor Imre keze alá, és a másik száznál több Kiss Juliska tanÃtónÅ‘nek. (A megerÅ‘ltetÅ‘ munka miatt Kiss Juliska tanÃtónÅ‘ tüdÅ‘bajban halt meg).
Miután az egyház megvásárolta özv. Szabó Istvánné telkét a rajta lévÅ‘ épületekkel iskola céljára, külön tanterembe jártak a fiúk és a lányok. Még a másik iskola udvarára sem volt szabad átmenni a gyerekeknek, csak ha a tanÃtója átküldte valamiért.
A tanterem padlózata köves volt. Négy ablak volt rajta. A tanÃtók 4-5, szegre akasztott lámpával világÃtottak. A petróleumot a tehetÅ‘sebb szülÅ‘k adományozták. Ha nem volt ilyen szülÅ‘, a tanÃtóknak kellett megvenni a petróleumot.